Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová TASR
22. marca 2024, 15:15
Čas čítania 1:20

Minister vnútra Šutaj Eštok diskutoval s medzinárodne hľadaným dezinformátorom. Opozícia tvrdo reaguje

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok má na situáciu iný názor ako opozícia.

Opozícia žiada mimoriadny Výbor Národnej rady pre obranu a bezpečnosť, na ktorý chce predvolať ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD). Dôvodom je jeho vystúpenie v relácii s medzinárodne hľadaným Danielom Bombicom, ktorý môže byť verejnosti známy pod prezývkou Danny Kollar. 

Člen výboru Juraj Krúpa (SaS) hovorí o absolútne neprijateľnom správaní. O správe informoval hovorca strany SaS Ondrej Šprlák. Minister vnútra sa na výbore plánuje zúčastniť. Potvrdil to tlačový odbor rezortu vnútra.

„Vystupovanie ministra vnútra v relácii s trestne stíhaným človekom, ktorého Slovenská republika žiada vydať pred spravodlivý súd, je popretím dôvery v orgány činné v trestnom konaní. Navyše tento človek zverejnil mená radových policajtov a ich súkromnú adresu, čím ohrozil ich bezpečnosť. Miesto toho, aby sa Šutaj Eštok voči takémuto konaniu ohradil, spolu s ním konšpiroval a zabával sa na zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry,“ uviedol Krúpa.

Argument rezortu vnútra 

„Napriek tomu, že ide opäť len o pokus opozície o zviditeľnenie sa v predvolebnej kampani na podporu svojho kandidáta, tak v prípade zvolania výboru sa minister vnútra na rokovaní zúčastní,“ uviedol tlačový odbor Ministerstva vnútra SR.


Ak mimoriadny brannobezpečnostný výbor nebude pre neprítomnosť koaličných poslancov uznášaniaschopný, predseda SaS Branislav Gröhling chce zvážiť ďalšie kroky.

PS poukázalo na ostrý paradox situácie 

K iniciatíve zvolať výbor sa pridáva aj opozičné Progresívne Slovensko (PS). „Je úplne absurdné, aby sa minister vnútra verejne ‚bratríčkoval‘ s človekom, ktorého sa naša vlastná polícia snaží dostať na Slovensko a sú preto na neho vydané tri medzinárodné zatykače,“ uviedol v stanovisku predseda PS Michal Šimečka.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Ak koalícia zasadnutie výboru znefunkční alebo ak minister nepodá dôveryhodné vysvetlenie, PS bude podľa jeho slov iniciovať mimoriadnu schôdzu parlamentu s návrhom na odvolanie ministra z funkcie.

Minister vnútra v reakcii na tohtotýždňovú kritiku opozície argumentoval potrebou informovať aj v alternatívnych médiách. Poukázal aj na prezumpciu neviny. Skonštatoval, že keď prijal pozvanie do alternatívneho média, netušil, o aký formát pôjde. V diskusii bolo podľa neho asi 50 ľudí, hľadaný sa pripojil cez stream. Extrémistické názory odmieta. Jeho účasť v relácii namietali okrem SaS aj predstavitelia strán PS, KDH aj hnutia Slovensko.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: Youtube (Danny Kollar DKX)
Domov
Zdieľať
Diskusia