Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Radka Klučárová TASR
23. marca 2024, 15:10
Čas čítania 0:30

Idylické jarné počasie sa už čoskoro prudko zhorší. Treba rátať s ochladením, dažďom aj so silným vetrom

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Teploty atakujúce hranicu 20 stupňov Celzia klesnú na maximálnych 11 stupňov Celzia. Na väčšine územia krajiny bude polooblačno až oblačno.

Na Slovensko aktuálne mieri studený front. Slnečné a príjemne teplé počasie by sa už čoskoro malo výrazne zmeniť. Vystrieda ho lejak a ojedinele aj búrky, informuje portál iMeteo.sk. 

Silný vietor zasiahne predovšetkým územie západného Slovenska. V celom Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji a v okrese Myjava platí výstraha prvého stupňa pred silným vetrom.

Počítať s ním treba od 15.00 do 21.00 h. Miestami sa očakáva výskyt vetra s priemernou rýchlosťou nad 45 kilometrov za hodinu, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu. „Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ dodal SHMÚ.

Teploty atakujúce hranicu 20 stupňov Celzia klesnú na maximálnych 11 stupňov Celzia. Na väčšine územia krajiny bude polooblačno až oblačno. Vo vyššie položených častiach dokonca treba rátať aj so snežením. 

dážď
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia