Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Aneta Gospičová
29. marca 2024, 16:20
Čas čítania 0:30

Štátna ochrana prírody blokuje vysielanie filmu o ohrozenom hlucháňovi. Dokument si pritom objednala aj zaplatila

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Film Miznúci svet je z dielne Erika Baláža.

Štátna ochrana prírody blokuje film od ochranára Erika Baláža, ktorý objednala aj zaplatila z európskych peňazí. Film Miznúci svet je dokument o živote populácie hlucháňa, informuje Denník N.

Film mal pôvodne vyjsť na Vianoce. „Na Vianoce sa mal film vysielať v RTVS, bola už na to aj upútavka, to zrušili. Teraz ho nejaký zamestnanec štátnej ochrany prírody dal na YouTube a kázali ho zmazať. Nedovolili ho premietať ani na festivale Ekotopfilm,“ hovorí Baláž. Štátna ochrana musí film zverejniť vzhľadom na to, že je platený z eurofondov. 

„Detailnosťou spracovania témy predstavuje významný prínos v popularizácii problematiky ochrany tohto druhu a horských lesov, v ktorých žije. Aktuálnosť a význam tohto diela ešte zvyšuje fakt, že Slovensko prehralo súdny spor s Európskou komisiou pre nedostatočnú ochranu hlucháňa a jeho biotopu,“ dodal.

tetrov hlucháň
Zdroj: Flickr/Andrej Chudý
Domov
Zdieľať
Diskusia