Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
6. apríla 2024, 16:10
Čas čítania 0:34

VIDEO: Gretu Thunbergovú zatkli policajti. So skupinou demonštrantov sa snažila zablokovať hlavnú diaľnicu do Haagu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Greta Thunbergová protestovala proti dotáciám na fosílne palivá.

Holandská polícia zadržala klimatickú aktivistku Gretu Thunbergovú. Tá sa spoločne so skupinou demonštrantov snažila zablokovať hlavnú diaľnicu do Haagu. Protestom chceli vyjadriť nesúhlas proti dotáciám na fosílne palivá, informuje o tom France 24.

Policajné zložky skupinu varovali a blokovali jej vstup na cestu. Demonštrantom povedali, že pokiaľ ich príkaz porušia, tak „môžu použiť násilie“. Skupinu Extinction Rebellion spoločne s Thunbergovou následne zatkli a umiestnili do autobusu, zatiaľ čo zatýkali ďalších ľudí.

Demonštranti spoločne s Gretou prišli s transparentmi Zastavte dotácie na pohonné hmoty teraz! či Planéta umiera! 

„Dnes je dôležité demonštrovať, pretože žijeme v stave planetárnej núdze. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme sa vyhli kríze a zachránili ľudské životy,“ povedal Thunbergová. Protest bol súčasťou plánu, ako zatlačiť na holandskú vládu, aby diskutovala o fosílnych dotáciách.

Domov
Zdieľať
Diskusia