Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
10. apríla 2024, 12:23
Čas čítania 0:57

Vranovská nemocnica nemá lekárov a obmedzuje fungovanie dvoch dôležitých oddelení. Situácia je vážna

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Počas obmedzenej prevádzky vo vranovskej nemocnici bude zdravotná starostlivosť pre detských pacientov dostupná v okolitých nemocniciach.

Nemocnica vo Vranove nad Topľou je od piatka 12. apríla z personálnych dôvodov nútená obmedziť činnosť lôžkovej časti detského oddelenia a prevádzku ambulancie detskej ústavnej pohotovostnej služby. Informovala o tom PR špecialistka nemocníc Penta Hospitals SK Bianka Krejčíová, s tým, že toto opatrenie je dočasné a nemocnica intenzívne pracuje na obnovení prevádzky v júni.

Nemajú lekárov 

Vranovská nemocnica o opatreniach v závere minulého týždňa informovala orgány regionálnej samosprávy, krajské Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby, ako aj okolité nemocnice a ambulantný sektor. Ostatné pracoviská vrátane gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia a neonatológie fungujú bez obmedzení. Nemocnica deklaruje, že vyvíja maximálne úsilie s cieľom zabezpečiť dostatočný počet lekárov potrebných na nepretržitú prevádzku detského oddelenia.


„Nejde, žiaľ, o náhle rozhodnutie, keďže problém s nedostatkom atestovaných pediatrov sa týka celého regiónu Zemplína. V našom prípade však máme plán, ako v priebehu dvoch mesiacov zabezpečiť medicínsky tím potrebný na nepretržitú prevádzku detského lôžkového oddelenia,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice Penta Hospitals Vranov nad Topľou Eugen Lešo.

Dočasná náhrada pre detských pacientov 

Počas obmedzenej prevádzky vo vranovskej nemocnici bude zdravotná starostlivosť pre detských pacientov dostupná v okolitých nemocniciach, konkrétne v nemocnici v Humennom a vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove.


Neonatologické oddelenie a pôrodnica poskytujú zdravotnú starostlivosť bez obmedzení. Pediatrická ambulancia ostáva v prevádzke na účely predoperačných vyšetrení (aj pre deti z externého prostredia) a konziliárnych pediatrických vyšetrení pre potreby iných pracovísk nemocnice počas pracovných dní.

Ambulantná pohotovostná služba pre deti a dorast je dostupná v štandardnom režime.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: Facebook/Fakultná nemocnica Trnava
Domov
Zdieľať
Diskusia