Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. apríla 2024, 19:30
Čas čítania 0:44

Ikea otvorila v Malackách nové výrobné a skladové priestory. V regióne zamestná 130 ľudí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ikea Industry má na Slovensku šesť závodov – tri v Malackách, dva v Trnave a jeden v Jasnej.

Nábytkárska firma Ikea Industry otvorila novú súčasť svojho závodu v Malackách. Rozšírenie o 35 000 štvorcových metrov (m²) zahŕňa nové výrobné a skladové priestory. Investícia prinesie do regiónu 130 nových pracovných miest.


Skúšobná výroba vo fabrike prebieha od začiatku roka 2024. Vďaka použitým technológiám sa podiel drevotrieskových dosiek vyrobených a spracovaných v malackom závode zvýši o 50 %.

„Vďaka našej novej investícii vytvoríme 130 pracovných miest pre rôzne profesie vrátane vysokokvalifikovaných pozícií vo výrobe,“ zhodnotil site manager Ikea Industry Malacky Dariusz Martyniak.

Ekologické plány


Na strechách budov závodu plánuje firma v blízkej budúcnosti umiestniť solárne panely. Súčasťou novej fabriky budú aj zelené fasády, systém čistenia odpadových vôd a systém zberu dažďovej vody. Areál bude vybavený aj prvkami, ktoré podporujú biodiverzitu v okolí.


Ikea Industry je súčasťou medzinárodnej nábytkárskej skupiny Ikea. Pracuje v nej približne 15 000 spolupracovníkov v 32 výrobných závodoch v siedmich krajinách sveta. Na Slovensku má spolu šesť závodov – tri v Malackách, dva v Trnave a jeden v Jasnej. Závod Ikea Industry Malacky založený v roku 1999 pozostáva z fabriky na výrobu dosiek a dvoch nábytkárskych fabrík. V súčasnosti v ňom pracuje približne 560 ľudí.

Ikea industry, FABRIKA
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia