Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktor Kniš
17. apríla 2024, 6:40
Čas čítania 0:28

Počasie v Chorvátsku sa úplne zbláznilo, za niekoľko hodín klesla teplota o 30 °C. Extrémne teplo vystriedali mrazy

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Severné Chorvátsko zaznamenalo veľký teplotný pokles a sneženie.

Sever Chorvátska zasiahli veľké teplotné zmeny. Región Zagorje a oblasť okolo mesta Varaždín čelia veľkému teplotnému poklesu a sneženiu. 


Snehová pokrývka napadla najmä v hornatej oblasti Krapinsko-zagorskej a Varaždínskej župy.


Severné Chorvátsko zaznamenalo veľký teplotný pokles a sneženie, pričom v pondelok tam dosahovali teploty 28 stupňov Celzia. Utorkové teploty boli oveľa menšie, v meste Varaždín namerali len štyri stupne Celzia, v meste Krapina 2,4 stupňa Celzia a obyvatelia obce Radoboj udávajú, že teplota u nich klesla pod bod mrazu.


Chorvátsky národný hydrometeorologický ústav vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že so zmenou počasia „sa skončilo leto na jar“.


Prudké zmeny počasia postihli celé územie Chorvátska. Národný hydrometeorologický ústav vydal pre väčšinu krajiny žlté varovanie pred silnými búrkami a víchricami.

Domov
Zdieľať
Diskusia