Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
28. apríla 2024, 12:03
Čas čítania 0:36

Inšpekcia upozorňuje na ďalší podvodný e-shop. Ponúka drahé bicykle a športové vybavenie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Podvodný e-shop použil neexistujúcu adresu a telefónne číslo.

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) upozorňuje na e-shop cyklosport-krampl.store, ktorý na stránke nemá uvedené údaje o obchodnom mene, adrese sídla spoločnosti a identifikačnom čísle organizácie.

Možných zákazníkov varuje, že internetová stránka je zaregistrovaná so sídlom na Islande. Pri registrácii majiteľ neuviedol totožnosť ani sídlo držiteľa stránky. 

„Predmetná internetová stránka nápadne pripomína tradičného predajcu rovnakého sortimentu tovaru (bicykle, cyklistické oblečenie a cyklo príslušenstvo) so sídlom v Trnave. Neznámy prevádzkovateľ predmetného internetového obchodu zneužil obchodné meno podnikateľa, ktorý je dlhoročným konateľom spoločnosti CKD market, s. r. o., ktorá prevádzkuje internetový obchod s obdobným sortimentom,“ informuje SOI. 

Podvodníci na stránke použili adresu obchodu v Trnave. Táto prevádzka sa tam však nenachádza. Rovnako je dlhodobo nedostupné aj telefónne číslo, ktoré na webe uviedli. 

„V prípade, že ste na predmetnej stránke objednali tovar a uzatvorili zmluvu s neznámym
predajcom, za objednaný tovar zaplatili vopred a tovar vám nebol doručený,
odporúčame obrátiť sa na odbor počítačovej kriminality Prezídia Policajného zboru SR,“ 
radí SOI.

bicykel
Zdroj: Jacek Chabraszewski/Shutterstock.com
Domov
Zdieľať
Diskusia