Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
3. mája 2024, 12:43
Čas čítania 0:53

Šoféri sa môžu tešiť, ceny benzínu aj nafty klesajú už druhý týždeň za sebou

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Oba benzíny zlacneli oproti minulému týždňu o 3,5 centa.

Ceny pohonných látok v tomto týždni klesli. Benzín aj naftu si tankujeme v priemere lacnejšie o tri centy za liter. Ceny benzínu klesajú už druhý týždeň za sebou, nafta sa predávala najlacnejšie od polovice januára 2024. V piatok o tom informoval Štatistický úrad SR.


Cena 98-oktánového benzínu bola 1,877 eura za liter, 95-oktánový benzín sa predával za 1,659 eura za liter. Oba benzíny zlacneli oproti minulému týždňu o 3,5 centa. Klesla aj cena nafty, liter sa predával za 1,541 eura, ide tak o zlacnenie takmer o tri centy.

Zlacnel aj zemný plyn 

Stlačený zemný plyn (CNG) zlacnel o 0,1 centa na 1,600 eura. Za nižšiu cenu o 0,3 centa sa predával aj skvapalnený ropný plyn (LPG), liter za 0,696 eura. Skvapalnený zemný plyn (LNG) zdražel takmer o 2 centy na 1,505 eura za kilogram.


Ceny alternatívnych druhov pohonných látok sa v medzitýždňovom porovnaní nezmenili. Jeden kilogram plynu bioLNG sa predával za 2,057 eura, vodík za 21,60 eura za kilogram. Elektrická energia, slúžiaca na nabíjanie elektromobilov, sa predávala za 0,41 eura za 1 kilowatthodinu (kWh). 

16. mája 2024, 15:00 Čas čítania 2:46 Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom

Štatistici dodali, že v medziročnom porovnaní bola cena 98-oktánového benzínu vyššia o 6,7 %, 95-oktánového o 6,2 %. Nafta medziročne zdražela o 6,1 %. Plyny používané na pohon motorových vozidiel sa predávali lacnejšie ako pred rokom, a to LNG o 10,4 % a LPG o 3,5 %. Cena plynu CNG medziročne vzrástla o 3 %.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Domov
Zdieľať
Diskusia