Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
8. mája 2024, 16:53
Čas čítania 0:31

AKTUÁLNE: E-mail o bombe v škole údajne poslal aj 14-ročný chlapec, zadržala ho NAKA

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Policajti odosielateľa e-mailu vypátrali a zadržali do 24 hodín.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala počas stredajšej akcie s krycím názvom Škola 14-ročného mladíka v súvislosti s podozrením zo spáchania trestného činu šírenia poplašnej správy. Podozrivý chlapec údajne v utorok 7. mája zaslal jednej zo základných škôl v okrese Brezno výhražný e-mail o bombe. Policajti však tento prípad nespájajú s hromadnými vyhrážkami, ktoré prišli vyše 1500 školám.


Policajti odosielateľa e-mailu vypátrali a zadržali do 24 hodín. „Aktuálne prebiehajú so zadržaným mladistvým ďalšie nevyhnutné procesné úkony potrebné na zabezpečenie dôkaznej situácie a vyhodnotenie reálnej hrozby,“ povedala Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru. 


Polícia varuje, že šírenie bombových hrozieb môže byť posudzované aj ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, za ktorý hrozí i doživotný trest. Za šírenie poplašnej správy hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody tri až osem rokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia