Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
12. mája 2024, 13:38
Čas čítania 0:51

PRIESKUM: Slováci viac dôverujú Ivanovi Korčokovi než Robertovi Ficovi. Prvenstvo však nezískal ani jeden z nich

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Najdôveryhodnejším politikom je novozvolený prezident Peter Pellegrini.

Najdôveryhodnejším politickým lídrom je novozvolený prezident Peter Pellegrini. Dôveruje mu 47 percent, nedôveruje 52 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu TV Markíza Na telo. V prieskume realizovanom v dňoch 17. apríla až 24. apríla odpovedalo 1 017 respondentov.


Na druhom mieste sa v rebríčku dôveryhodnosti lídrov umiestnila prezidentka Zuzana Čaputová. Hlave štátu dôveruje 45 percent a nedôveruje 54 percent oslovených v prieskume. Tretím najdôveryhodnejším je premiér SR a líder Smeru-SD Robert Fico. Dôveru mu vyslovilo 35 percent, nedôveru 64 percent respondentov.


Líder PS Michal Šimečka požíva dôveru u 30 percent, nedôveru vzbudzuje u 66 percent opýtaných. Nasleduje predseda SaS Branislav Gröhling. Dôveruje mu 29 percent a nedôveruje 64 percent ľudí. Na ďalšom mieste je líder hnutia KDH Milan Majerský, ktorého dôvera u opýtaných dosiahla 28 percent a nedôvera 63 percent.

Andrej Danko skončil takmer na „chvoste“ 


Predsedovi hnutia Republika dôveruje 26 a nedôveruje 63 percent respondentov. Šéfovi SNS Andrejovi Dankovi vyslovilo dôveru 23 percent a nedôveru 75 percent opýtaných. Predsedovi strany Demokrati Jaroslavovi Naďovi dôveruje 22 percent a nedôveruje 71 percent ľudí.

25. mája 2024, 17:30 Čas čítania 0:11 KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť

Šéf Maďarskej aliancie Krisztián Forró dosiahol v prieskume 22-percentnú dôveru, 60 percent opýtaných mu nedôveruje. Na konci tabuľky dôveryhodnosti lídrov je šéf hnutia Slovensko Igor Matovič, ktorému dôveruje 13 percent opýtaných, 86 percent má k jeho osobe nedôveru.

Peter Pellegrini.
Peter Pellegrini. Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia