Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
16. mája 2024, 12:31
Čas čítania 0:47

Vo vode v trenčianskej nemocnici našli hygienici nebezpečné baktérie. Ohrozovali najmä pacientov s oslabenou imunitou

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nemocnica vykonala viaceré dezinfekčné opatrenia.

Hygienici našli pred niekoľkými mesiacmi vo vodovode trenčianskej fakultnej nemocnice nebezpečné baktérie. Tie môžu spôsobiť pacientom s oslabenou imunitou zápaly pľúc či chrípkové príznaky, informuje RTVS.

„Zamerali sme sa na rizikové miesta. Žiaľ zachytili sme tam prítomnosť Legionelly a Pseudomonas aeruginosa hlavne v teplej vode,“ informovala regionálna hygienička v Trenčíne Ľudmila Bučková.

Kontrola prebehla minulú jeseň na základe novej vyhlášky. „Fakultná nemocnica Trenčín potvrdzuje, že k ohrozeniu pacientov nedošlo,“ uviedla hovorkyňa Martina Holecová. Nemocnici nariadili okamžitú nápravu.

„Vykonala sa termodezinfekcia. Šetrením bolo zistené, že to bolo nedostatočné aj vzhľadom na typ baktérií. Nemocnica pristúpila k ráznejším opatreniam,“ povedala Bučková. Nemocnica vykonala viaceré dezinfekčné opatrenia. Situácia je bezpečná. Stav vody priebežne kontrolujú. Kontroly budú hygienici vykonávať vo viacerých zariadeniach.

Podozrenia investigatívcov

Situáciou v trenčianskej nemocnici sa zaoberalo aj Investigatívne centrum Jána Kuciaka. Zisťovali, či firma, ktorá vyhrala súťaž na rekonštrukciu rozvodov teplej vody, zrealizovala obnovu.

22. mája 2024, 18:00 Čas čítania 2:39 Spoznáš slovenských hokejistov bez výstroja? Títo hráči nám vybojovali postup do štvrťfinále MS Spoznáš slovenských hokejistov bez výstroja? Títo hráči nám vybojovali postup do štvrťfinále MS

„Spoločnosť CAMASE, a. s., nie je v žiadnom spore s FN TN v súvislosti s rekonštrukciou jej vodovodných rozvodov,“ uviedol v písomnom stanovisku štatutár spoločnosti CAMASE.

Tender na modernizáciu napadol pred troma rokmi aj Úrad pre verejné obstarávanie. Uviedol, že súťaž bola diskriminačná, a Fakultnej nemocnici v Trenčíne udelili pokutu. O veci stále rozhoduje súd.

Fakultná nemocnica Trenčín
Zdroj: Facebook / Fakultná nemocnica Trenčín - Oficiálna stránka
Domov
Zdieľať
Diskusia