Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Rozdávame lístky na letné festivaly
Aneta Gospičová
17. mája 2024, 20:40
Čas čítania 0:47

Humenská tepláreň krachuje. Ohroziť môže prácu až 1 500 zamestnancom

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ministerka Saková chce pomôcť novým zákonom.

Slovenská firma Chemes, ktorá v Humennom podniká s vykurovaním a teplou vodou, podáva návrh na konkurz. Do problémov sa dostala pred dvomi rokmi pre nezaplatené energie. Tie od nej vymáha spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE), ktorá sa s firmou sporí o 19 miliónov eur, informuje Denník E.

Ministerka Denisa Saková (Hlas) predložila zákon, ktorý hovorí o tom, že po bankrote by firma Chemes poskytla systémy na výrobu tepla a teplej vody inej spoločnosti. Zákon hovorí aj o tom, že kontrolu nad majetkom Chemesu získa štát. 

„Zákon nerobíme kvôli jednej firme, tento zákon robíme kvôli 30-tisíc Humenčanom, ktorí vo februári skoro ostali bez tepla. Žiaľ, v minulosti sa takéto situácie nestali, a preto na to musíme reagovať teraz,“ uviedla Saková v utorok v parlamente, kde sa snažila obhájiť zrýchlený postup.

Prestali by pracovať

Firma zásobuje viac ako 70 percent domácností v Humennom. Teplo dodáva aj verejným budovám a firmám v dvoch priemyselných parkoch. Pokiaľ by prestali dodávať energiu, tak by sa zastavila práca približne 1 500 zamestnancom.

10. júna 2024, 16:30 Čas čítania 5:28 Guestival Ženy Víno Funk alebo keď sa Instagram stretne s realitou: štýloví ľudia, menu od michelinského kuchára a nadupaný lineup Guestival Ženy Víno Funk alebo keď sa Instagram stretne s realitou: štýloví ľudia, menu od michelinského kuchára a nadupaný lineup

„Dňom odstávky plynu sa prestane vyrábať aj elektrická energia. Prestanú im ísť stroje, všetky tie umelé vlákna, rozpustené chémie im zostanú v strojoch a budú mať škodu 60 až 80 miliónov eur,“ dodala ministerka Saková.

radiátor
Zdroj: Pixabay
Domov
Zdieľať
Diskusia