Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová TASR
3. júla 2024 o 13:39
Čas čítania 0:47

Štát vyplatí rodinám obetí tragédie v Nových Zámkoch po 50 000 eur. Návrh už schválila vláda

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čo sa deje: Štát pomôže rodinám obetí vlakového nešťastia.

  • Štát vyplatí rodinám obetí vlakového nešťastia pri Nových Zámkoch po 50 000 eur. Vyplýva to z návrhu ministra dopravy SR Jozefa Ráža (nominant Smeru-SD), ktorý v stredu schválila vláda.
  • Na základe predloženej žiadosti o uvoľnenie finančných prostriedkov uvoľní rezort financií peniaze v prospech ministerstva dopravy. 
  • Rezort dopravy následne podľa predkladacej správy poukáže finančný príspevok pozostalým.

Prečo je to dôležité: Tento krok môže priniesť finančnú úľavu rodinám obetí. Finančná pomoc môže zmierniť finančné ťažkosti rodín, ktoré čelia nečakaným nákladom spojeným s pohrebom, so stratou príjmu či s ďalším výdavkom, ktoré vznikli v dôsledku tragédie. 


Citát: „Ministerstvo dopravy (MD) SR po dohode s Ministerstvom financií SR navrhuje vláde SR uvoľniť z kapitoly Všeobecná pokladničná správa finančné prostriedky ako odškodnenie pre pozostalých po obetiach tragického nešťastia, a to vo výške 50 000 eur za každú obeť tragickej dopravnej nehody,“ uviedol predkladateľ.

Širší kontext: Tragická dopravná nehoda sa stala na chránenom železničnom priecestí na Dvorskej ceste v Nových Zámkoch vo štvrtok 27. júna krátko po 17.00 h. Pri zrážke vlaku s autobusom zomrelo sedem ľudí, zranených bolo najmenej päť ľudí. Minister dopravy Jozef Ráž uviedol, že predbežné výsledky vyšetrovania ukazujú, že išlo o zlyhanie jednotlivca a nie technický alebo systémový nedostatok. 

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa REFRESHER News SK (@refreshernews.sk)

Domov
Zdieľať
Diskusia