Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. júla 2024 o 12:25
Čas čítania 0:42

Slovákov dnes potrápia horúčavy aj silný vietor. SHMÚ vydal v niekoľkých okresoch výstrahy (+ mapa)

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

SHMÚ vydal výstrahy prvého stupňa na západnom a severnom Slovensku.

Časť Slovenska môže v sobotu potrápiť silnejší vietor i vysoké teploty. Avizované sú výstrahy prvého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe.

Výstraha pred vetrom na horách platí počas celého dňa na väčšine územia Žilinského kraja, tiež v okresoch Banská Bystrica, Brezno a Poprad. Podľa meteorológov môže miestami vietor nad pásmom lesa dosiahnuť priemernú rýchlosť do 85 kilometrov za hodinu, v nárazoch do 135 kilometrov za hodinu.

Silnejší vietor môže potrápiť počas dňa ojedinele aj oblasť Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho kraja a okres Myjava. Predpokladaná priemerná rýchlosť je do 45 kilometrov za hodinu, v nárazoch do 70 kilometrov za hodinu. Výstraha je predbežne vydaná na sobotu do 20.00 h. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňuje SHMÚ.

Najnižší stupeň výstrahy pred vysokými teplotami by mal v okresoch Dunajská Streda, Nové Zámky, Levice a Komárno platiť v sobotu od 14.00 h do 18.00 h. Teplota vzduchu môže v týchto oblastiach ojedinele dosahovať 33 stupňov Celzia. SHMÚ upozorňuje na vysokú pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb.

SHMÚ
Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia