Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
1. marca 2023, 12:22
Čas čítania 0:59

AKTUÁLNE: V Žiline sa vykoľajil medzinárodný vlak. Linky naberajú veľké meškanie, niektoré úplne rušia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vlaková oprava na trase Žilina – Čadca je aktuálne zastavená.

Na železničnej stanici v Žiline sa v stredu dopoludnia vykoľajil vlak SuperCity Pendolino smerujúci z Prahy do Košíc. Železničná doprava na trase Žilina – Čadca je aktuálne zastavená, premáva náhradná autobusová doprava. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová.

„Momentálne sú na mieste zamestnanci ŽSR, ktorí zisťujú rozsah nehodovej udalosti,“ dodala hovorkyňa.

Pri udalosti sa nikto nezranil, uviedol pre TASR hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč. „Asi 150 cestujúcich využilo vlak Ex605 do Košíc. Presná príčina udalosti sa vyšetruje, pravdepodobne prišlo k chybe na výhybke,“ podotkol.

Kováč vysvetlil, že k vykoľajeniu predného podvozku prvého vozňa súpravy vlaku došlo pri prejazde výhybkou v nízkej rýchlosti 30 až 40 kilometrov za hodinu na vjazde do Žiliny v smere od Čadce.

Vykoľajenie vlaku v Žiline obmedzilo podľa informácií Železničnej spoločnosti Slovensko vlakovú dopravu aj smerom z Česka a naopak. Odrieknutý v úseku Čadca – Žilina bol napríklad vlak smerujúci z Prahy do Žiliny či vlak, ktorý smeroval opačne, zo Žiliny do Prahy. 

26. februára 2024, 16:30 Čas čítania 18:31 Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé

Dychová skúška u rušňovodiča bola negatívna. Na sociálnej sieti o tom informovala žilinská krajská polícia. „Na mieste vykonávame prvotné procesné úkony,“ doplnili policajti.

Podľa účtu ZSSK na Twitteri niektoré linky odriekli úplne, iné majú viac ako 30-minútové meškanie. 

Domov
Zdieľať
Diskusia