Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
17. mája 2023, 15:39
Čas čítania 1:10

Kotlebovci varili guláš na akcii základnej školy v Banskej Bystrici. Riaditeľka ich posielala preč, strana žiadny problém nevidí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Podľa hovorcu ĽSNS bolo konanie strany v poriadku.

Na školskom podujatí, ktoré sa v sobotu konalo v areáli Základnej školy Pieninská na banskobystrickom sídlisku Sásová, varili guláš i členovia strany Kotlebovci-ĽSNS so straníckymi zásterami a šiltovkami. Vedenie školy a jej zriaďovateľ sa od konania dištancujú, strana porušenie zákona nevidí.


Na ZŠ Pieninská sa cez víkend konalo podujatie s názvom Planéta Zem sa usmieva, ktoré bolo vyvrcholením ročnej práce žiakov v oblasti environmentálnej výchovy. Varenie a podávanie guláša na akcii zabezpečovali i viacerí členovia strany Kotlebovci-ĽSNS, fotografie v zásterách a šiltovkách s logom strany na sociálnej sieti zverejnil predseda strany Marian Kotleba.


Vedenie školy a mesto Banská Bystrica, ktoré je jej zriaďovateľom, sa od konania dištancujú a poukazujú na zákon, ktorý zakazuje činnosť politických strán a ich propagáciu v školských zariadeniach.


„V rámci príprav a rozdelenia jednotlivých úloh rada rodičov navrhla, že počas školskej akcie zabezpečí varenie a podávanie guláša všetkým účastníkom. Radou rodičov poverená osoba však zneužila podujatie na propagáciu vlastnej politickej strany. Riaditeľka školy priamo na podujatí vyzvala osoby zodpovedné za varenie guláša, aby upustili od politickej prezentácie,“ uviedla hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová.

Marian Kotleba
Zdroj: FB/Marian Kotleba

Hovorca ĽSNS porušenie zákona odmieta

Strana Kotlebovci-ĽSNS v stanovisku pre TASR uviedla, že k porušeniu školského zákona počas akcie na ZŠ nedošlo a nesúhlasí s tvrdením, že by na podujatí bola strana propagovaná.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

„Rodič jedného zo žiakov na akcii pomohol poskytnúť jedlo, ale žiadna propagácia v zmysle toho, že by sa tam niečo rozdávalo, že by boli nejaké prejavy alebo by niekto aktívne propagoval našu stranu, nič také tam nebolo,“ skonštatoval hovorca strany Martin Beluský.

Školský úrad v Banskej Bystrici v súvislosti s prípadom upozornil riaditeľov základných škôl na to, aby boli obozretní a v budúcnosti neumožnili podobným spôsobom zneužívať školské akcie. „Zároveň všetkých politikov dôrazne žiadame, aby do apolitických priestorov nevťahovali svoje politické aktivity,“ dodala Adamovičová.

Marian Kotleba
Zdroj: TASR – Zachar
Domov
Zdieľať
Diskusia