Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
18. mája 2023, 12:27
Čas čítania 0:33

AKTUÁLNE: Rezort hospodárstva predĺži kompenzácie cien energií do nového termínu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Aktuálnym ministrom hospodárstva je Peter Dovhun.

Ministerstvo hospodárstva predĺži platnosť opatrenia na kompenzáciu cien energií do konca septembra. Informáciu potvrdil nový minister hospodárstva Peter Dovhun.

Výzva je určená pre všetky hospodárske jednotky s vlastným identifikačným číslom organizácie a zmluvou s dodávateľom. „Je to výzva ktorá platila od januára do marca. To rozhodnutie, ktoré oznamujeme dnes, je také, že sa obdobie predlžuje až do septembra tohto roka,“ povedal Dovhun.

Žiadosti o kompenzácie za september tak bude podľa ministra možné podávať až do konca novembra. V rámci tejto výzvy preplatí MH 80 % nákladov na elektrinu prekračujúcich 199 eur za megawatthodinu (MWh) a 99 eur za MWh plynu. Aktuálna výzva zatiaľ platila na prvý štvrťrok a žiadosti je možné podávať do konca júna. Maximálna suma na kompenzáciu je do výšky 200 000 eur za mesiac, to znamená, že za prvý štvrťrok môže jedna firma dostať až 600 000 eur.

Domov
Zdieľať
Diskusia