Vyskúšaj REFRESHER+ len za 1 €
Radka Klučárová
23. mája 2023, 13:25
Čas čítania 0:29

Slováci porazili Nórov, odnášajú si fantastickú výhru. Postup nemáme vo vlastných rukách, rozhodne posledný zápas

Slovensko

Slováci dnes v zápase s Nórmi ukázali svoju presilu a získali plný počet bodov.

Slovenská reprezentácia porazila Nórov a zo zápasu si odnáša potrebný plný počet bodov.

Napriek výhre stále nemáme istý postup do štvrťfinále. Postup národného tímu zo základnej skupiny závisí aj od zápasu Lotyšsko – Švajčiarsko.

Zápas sme otvorili gólom Mareka Hrivíka a po pár minútach sme dominanciu v zápase opäť upevnili. V 8. minúte skóroval Peter Cehlárik po asistencii Mislava Rosandiča a Samuela Kňažka. V závere prvej tretiny mali Slováci opäť dôvod na radosť. Presadil sa Róbert Lantoši a zvýšil skóre na 3 : 0.

Napriek početným príležitostiam sme sa v úvode druhej tretiny nepresadili. Naopak, v 24. minúte sa skórovať podarilo Markusovi Vikingstadovi, ktorý znížil skóre na 3 : 1.

Slováci prestrieľali súpera aj v tretej tretine, úspešne však zakončil až Pánik do prázdnej brány.