Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová TASR
6. júna 2023, 21:54
Čas čítania 0:40

AKTUÁLNE: Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak. Traja ľudia sú zranení

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Doprava v úseku incidentu je prerušená.

Na trati medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha v okrese Rimavská Sobota sa vykoľajil a prevrátil vlak. Pri nehode sa ľahko zranili traja cestujúci. Železničná doprava bola v úseku prerušená.  „Dnes o 19.50 h v úseku Rimavská Sobota – Rimavská Baňa došlo k nárazu vlaku do spadnutého stromu v koľaji. Pri náraze došlo k vykoľajeniu a prevráteniu vozňa mimo koľaj. Zamestnanci ŽSR na mieste zistili, že ide o spadnutý strom, ktorý sa nenachádzal pri trati, ale bol zosunutý zo svahu,“ uviedla hovorkyňa Železníc SR (ŽSR) Ria Feik Achbergerová s tým, že k zosunu stromu mohlo dôjsť vplyvom nepriaznivého počasia.


Ako TASR informovali z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, vo vlaku sa nachádzalo sedem osôb. Podľa hovorkyne železníc sa ľahko zranili traja cestujúci. „Príslušníci HaZZ na mieste zásahu poskytli zraneným osobám prvú predlekársku pomoc, asistovali posádkam zdravotnej záchrannej služby pri ošetrení a transporte zranených osôb k sanitným vozidlám,“ priblížili hasiči.


Železničná doprava v úseku bola prerušená. Na mieste pokračuje odstraňovanie nehodovej udalosti a vyšetrovanie.

Domov
Zdieľať
Diskusia