Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
15. júna 2023, 11:40
Čas čítania 0:42

Batoľa zostalo v Bratislave uväznené v rozhorúčenom aute. Vnútri bolo 40 minút, vyslobodiť ho museli mestskí policajti

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Policajti museli pri oslobodzovaní rozbiť okno na aute.

Mestskí policajti vyslobodzovali v utorok 13. júna na Ulici Ľuda Zúbka v bratislavskej Dúbravke osemmesačné dieťa z uzamknutého auta. Matka dieťaťa si totiž zabuchla kľúče v aute, do ktorého sa svojpomocne nedokázala dostať. Mestská polícia v Bratislave o tom informuje na sociálnej sieti.

„Za oznamovateľkou ihneď po prijatí oznamu vyrazila dvojica policajtov. Po príchode na miesto sa od nej dozvedeli, že batoľa je vo vozidle už približne 40 minút,“ približuje polícia.

Policajti preto rýchlo rozbili zadné okno, vozidlo odomkli a dieťa z auta vytiahli. Dieťa následne prezreli privolaní záchranári. Tí skonštatovali, že napriek dlhému pobytu v rozhorúčenom aute je dieťa zo zdravotnej stránky v poriadku, bolo len v miernom šoku.

Polícia vyzýva na obozretnosť

Polícia v tejto súvislosti opätovne vyzýva, aby boli ľudia pri jazde so svojimi deťmi, prípadne domácimi zvieratami obozretní a mali stále na pamäti, že vo vozidle nie sú sami. Na verejnosť zároveň apeluje, aby v prípade, že si všimne dieťa alebo zviera v uzamknutom aute, bezodkladne kontaktovala mestskú políciu (159) alebo štátnu políciu (158). Pripomína, že im tak môže zachrániť zdravie alebo život.

Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok Zdroj: Facebook/Mestská polícia Bratislava
Domov
Zdieľať
Diskusia