Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Daniel Mikolášik
17. júna 2023, 12:51
Čas čítania 0:54

Slováci sa dočkali novej funkcie od Applu: takto detailne po novom uvidíš v mapách Bratislavu či Košice

Kategória:
Tech
Uložiť Uložené
Slováci sa dočkali novej funkcie od Applu: takto detailne po novom uvidíš v mapách Bratislavu či Košice
Zdroj: Refresher (via Apple Mapy), Unsplash (Martin Katler)

Novinka bola predstavená ešte v roku 2021 na každoročnej konferencii WWDC a po dvoch rokoch prichádza na Slovensko.

Ľudia, ktorí vlastnia iPhony, iPady či MacBooky, sa dočkali novinky v aplikácii Mapy od Applu. Nová funkcionalita, ktorá bola v minulosti spustená už vo viacerých krajinách sveta, po novom funguje už aj na Slovensku, informuje portál SvetApple.sk.

Ide o tzv. prieskum okolia v 3D zobrazení, vďaka ktorému si môžeš jednotlivé slovenské mestá pozerať vo väčších detailoch a lepšie sa orientovať v priestore či v skutočných veľkostiach budov alebo iných objektov. Obdobnú funkciu môžeš poznať napríklad z Google Maps.

Nová funkcia v Mapách od Applu na vybraných miestach v Bratislave a Košiciach.
Nová funkcia v Mapách od Applu na vybraných miestach v Bratislave a Košiciach. Zdroj: Refresher (via Apple Mapy)

Novinka bola predstavená ešte v roku 2021 na každoročnej konferencii WWDC, na ktorej Apple oznamuje predovšetkým softvérové novinky a nové verzie operačných systémov. Tie sú zvyčajne spočiatku dostupné len v USA a postupne sa rozširujú aj do ďalších krajín sveta. Po dvoch rokoch sa tak konečne dočkalo aj Slovensko. Testovať sa v našich končinách začala tento rok v máji.

3. decembra 2023, 13:00 Čas čítania 1:27 Toto sú nové byty, ktoré vyrastú vedľa NBS v Bratislave. Do dlho zanedbávaných priestorov pribudne moderný dizajn Toto sú nové byty, ktoré vyrastú vedľa NBS v Bratislave. Do dlho zanedbávaných priestorov pribudne moderný dizajn

Funkciu, ktorá presnejšie znázorňuje cesty, 3D obrysy budov či 3D vyobrazenie pamiatok, si aktivuješ jednoducho. V Apple Mapách klikneš na ikonku mapy v pravom hornom rohu a vyberieš Prieskum okolia. Následne si zvolíš ľubovoľné miesto, priblížiš mapu a gestom vertikálneho potiahnutia dvoch prstov po obrazovke smerom nahor alebo nadol nastavíš 3D zobrazenie.

Vo väčších metropolách funguje táto funkcionalita o čosi lepšie a detailnejšie aj vďaka satelitnému zobrazeniu máp. Už roky ju majú k dispozícii napríklad v európskych mestách ako Praha, Mníchov, Viedeň a ďalších. Na to si však Slováci budú musieť ešte počkať.

Vo väčších metropolách funguje funkcionalita detailnejšie aj vďaka satelitnému zobrazeniu.
Vo väčších metropolách funguje funkcionalita detailnejšie aj vďaka satelitnému zobrazeniu. Zdroj: Apple Mapy
Domov
Zdieľať
Diskusia