Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. júna 2023, 16:12
Čas čítania 0:44

Budúci týždeň čakajú Slovensko prvé letné horúčavy. Meteorológovia nevylučujú ani deň s teplotou nad 35 stupňov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pribudnúť má aj vlhkosť, takže sa k horúčave pridá aj pocit dusna.

Počasie v týždni od 19. júna prinesie vlnu horúčav. Zasiahnu najmä južnú polovicu Slovenska, informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti. Avizuje pritom, že na juhozápade a juhu stredného Slovenska možno očakávať niekoľko dní v rade s teplotami nad 30 stupňov Celzia.

„Vylúčiť sa nedá ani deň s teplotou nad 35 stupňov,“ upozorňujú meteorológovia. Vysvetľujú, že počasie sa začne meniť v nedeľu 18. 6. „Od juhozápadu k nám začne zasahovať hrebeň vysokého tlaku vzduchu. Po jeho okraji k nám začne od juhozápadu až západu prúdiť veľmi teplý, neskôr aj vlhký vzduch,“ spresňujú.


Kým cez víkend by sa mali teploty udržať do 29 stupňov, v pondelok 19. 6. by už v južnej časti územia malo byť o tri-štyri stupne teplejšie. „Najteplejšie bude zrejme na juhozápade Slovenska s teplotou do 33 stupňov,“ uvádzajú.


Od utorka 20. 6. má pribudnúť aj vlhkosť, k horúčave sa teda pridá aj pocit dusna. „Taktiež sa v tomto vlhkom a veľmi teplom vzduchu budú najmä v popoludňajších hodinách lokálne tvoriť prehánky a búrky, tie môžu byť aj intenzívne,“ oznamuje SHMÚ s tým, že takýto charakter počasia vydrží zrejme do konca týždňa.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Dano Veselský
Domov
Zdieľať
Diskusia