Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
17. júna 2023, 17:49
Čas čítania 0:33

Masaker v Zázrivej: na salaši našli takmer sto mŕtvych oviec, napadli ich vlky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vlky počas nočných hodín rozohnali celé ovčie stádo a hnali ho cez chotár.

V hospodárskom dvore v obci Zázrivá v Žilinskom kraji počas noci z piatka (16. 6.) na sobotu vlky zaútočili na stádo oviec. Pre TASR to potvrdil zoológ Národného parku Malá Fatra Tomáš Flajs.

Podľa medializovaných informácií zatiaľ našli takmer sto oviec mŕtvych. Presné číslo usmrtených či zranených oviec podľa Flajsa ešte známe nie je, pretože ich stále hľadajú.

„Škody boli spôsobené vlkom dravým na ovčom stáde. Vlky počas nočných hodín rozohnali celé ovčie stádo a hnali ho cez chotár,“ ozrejmil Flajs. Niekoľko desiatok oviec zo stáda sa podľa jeho slov stále nenašlo.

„Nevie sa ešte úplne presné číslo, koľko ich je usmrtených, koľko ich je zranených a koľko ich je živých,“ priblížil. Situácii by sa podľa neho dalo ľahko prechádzať, avšak v krajine chýbajú systémové preventívne opatrenia. „Toto je vec, ktorá sa nemala stať, správe národného parku je to ľúto,“ doplnil.

zázrivá pastieri ovce
Zdroj: Ilustračná foto: TASR/Erika Ďurčová
Domov
Zdieľať
Diskusia