Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. júna 2023, 14:48
Čas čítania 0:29

Na Slovensku môže vyrásť nová veterná elektráreň. Nachádzať by sa mala v tejto lokalite

Kategória:
Ekonomika
Uložiť Uložené

Výstavbu veterného parku pripravuje spoločnosť WSB Invest.

Spoločnosť WSB Invest, j. s. a., Bratislava plánuje vybudovať v extraviláne obce Paňa v okrese Nitra veterný park. Projekt, predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie, uvažuje s výstavbou šiestich veterných elektrární.

Účelom navrhovanej činnosti je výroba elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov energie vo veterných elektrárňach a jej dodávka do elektrizačnej sústavy SR, uviedol investor.

Vlastníkmi parciel, na ktorých bude realizovaná výstavba, sú súkromní vlastníci, verejnoprospešný spolok a Slovenská republika. Začiatok výstavby investor odhaduje na posledný štvrťrok 2027, predpokladané ukončenie výstavby je naplánované na druhý štvrťrok 2028.

Hlavným pozitívom navrhovanej činnosti je zhodnotenie v súčasnosti nevyužívaného veterného potenciálu danej lokality na výrobu elektrickej energie. Navrhovaná činnosť tak prispeje k zvyšovaniu podielu výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov v rámci SR, skonštatoval investor.

Na Slovensku by mali v najbližších rokoch vystavať veternú elektráreň.
Na Slovensku by mali v najbližších rokoch vystavať veternú elektráreň. Zdroj: Unsplash/Thomas Reaubourg
Domov
Zdieľať
Diskusia