Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Jakub Paulík
4. augusta 2023, 9:10
Čas čítania 0:32

Predpoveď na víkend: V týchto oblastiach prekazia plány búrky a povodne

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Východ to bude mať najhoršie.

Na východnom a v časti stredného Slovenska hrozia v piatok búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa, informoval o tom na svojom webe.


Výstrahy platia v celom Košickom a Prešovskom kraji, na väčšine územia Banskobystrického kraja a v okrese Liptovský Mikuláš. Búrky tam hrozia od 11.00 h do 18.00 h.


SHMÚ v týchto oblastiach upozorňuje na malú pravdepodobnosť výskytu búrok spojených s prudkým lejakom s intenzitou spravidla od 20 do 30 milimetrov za 30 minút, s nárazmi vetra od 65 do 85 kilometrov za hodinu a s krúpami.


Meteorológovia tiež upozorňujú, že by malo na celom Slovensku v piatok v noci pršať. Výstrahy prvého stupňa pred dažďom platia od 22.00 h. „Lokálne sa očakáva výskyt dažďa, krátkodobo aj výdatné prehánky a intenzívne búrky, s úhrnom zrážok 60 až 90 milimetrov za 48 hodín,“ doplnili.

SHMÚSHMÚSHMÚSHMÚ
Zobraziť galériu
(4)
Domov
Zdieľať
Diskusia