Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
25. augusta 2023, 14:48
Čas čítania 0:30

Chorvát ponúka svoj dom s bazénom v Splite na celý rok zadarmo. Má iba jednu podmienku, ktorú musia záujemcovia splniť

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Bezplatné ubytovanie v novostavbe pri mori má jeden háčik.

Majiteľ novostavby v chorvátskom Splite ponúka záujemcom ubytovanie zadarmo priamo pri mori. Má iba jednu podmienku – nájomníci sa mu na oplátku musia starať o dom a bazén. Jeho ponuka bezplatného bývania je však limitovaná na sedem mesiacov v roku mimo turistickej sezóny, píše chorvátsky denník Slobodna Dalmacija

„Zvyšok roka možnosť ubytovania v niektorom z apartmánov v zariadení. Všetky režijné náklady hradené. Možnosť zárobku počas sezóny,“ sľubuje však majiteľ v inzeráte. Majiteľ domu, ktorý býva v Dubrovníku, tvrdí, že už má niekoľko záujemcov, s ktorými musí spraviť pohovor. 

Mužovi už v minulosti strážili dom iní ľudia, a preto je na podobný systém zvyknutý. „Bola tam jedna pani, ktorá však, bohužiaľ, zomrela. Potom tam býval kamarát, ktorý odišiel z Chorvátska za prácou,“ povedal. Poznamenal, že sa nebráni ani cudzincom.

split
Zdroj: Unsplash/mana5280
Domov
Zdieľať
Diskusia