Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
30. augusta 2023, 14:34
Čas čítania 0:49

GALÉRIA: Rodina, kolegovia, fanúšikovia aj skupina Elán sa lúčia s hudobníkom Vašom Patejdlom

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Spevák a hudobník Vašo Patejdl zomrel v sobotu 19. augusta po ťažkej chorobe vo veku 68 rokov. Blízki sa s ním poslednýkrát lúčia na Strahovskom nádvorí v Prahe.

V Bazilike Nanebovzatia Panny Márie na Strahovskom nádvorí v Prahe sa začala posledná rozlúčka so slovenským spevákom, hudobníkom, skladateľom, hudobným producentom a dlhoročným členom skupiny Elán Vašom Patejdlom. Okrem rodiny a priateľov sa s ním prišli rozlúčiť aj kolegovia z umeleckého života a desiatky fanúšikov.


Na úvod rozlúčky zaznela pieseň Voda, čo ma drží nad vodou v podaní českého huslistu Pavla Šporcla a skladbu Trištvrte na jeseň zaspievajú Andrea Zimányiová a Zuzana Gamboa v gitarovom sprievode Juraja Buriana. Smútočným hosťom sa má prihovoriť český producent, scenárista a moderátor Martin Hrdinka a takisto člen skupiny Elán Ján Baláž.

Rozlúčka pre verejnosť

Fanúšikovia, ktorí nemohli prísť na pohreb, sa budú môcť so slovenským hudobníkom rozlúčiť formou podpisu do kondolenčnej knihy v Divadle Kalich. Po smútočnom obrade ju presunú do divadelnej pokladnice, kde bude pre záujemcov k dispozícii od 1. do 9. septembra, uviedlo divadlo na sociálnej sieti.


Spevák a hudobník Vašo Patejdl zomrel v sobotu 19. augusta po ťažkej chorobe vo veku 68 rokov. Bol skladateľom, aranžérom, hudobným producentom, dlhoročným členom skupiny Elán a hráčom na klávesových nástrojoch. V uplynulých troch dekádach spolupracoval s desiatkami osobností slovenskej a českej populárnej hudby. Je autorom mnohých hitov, viacerých muzikálov, filmových soundtrackov či scénickej hudby. Za svoje skladby získal viacero ocenení.

Elán, pohreb, vašo patejdl, jožo ráž Vašo PatejdlVašo PatejdlVašo Patejdl
Zobraziť galériu
(5)
Domov
Zdieľať
Diskusia