Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
1. septembra 2023, 11:09
Čas čítania 0:41

Niektorým zdravotníkom by mohli od septembra narásť platy. Zarátajú im viaceré odpracované roky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Novela má okrem iného zabezpečiť, aby sa zdravotníkovi zvýšila základná zložka mzdy o daný počet rokov, ktoré odpracoval, aj keď v inom zdravotníckom povolaní.

Základná zložka mzdy zdravotníckeho pracovníka sa zvýši aj za odpracované roky v zariadeniach sociálnych služieb a zariadeniach sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Vyplýva to z novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve, ktorá v piatok nadobudla účinnosť.


Novela má tiež zabezpečiť, aby sa zdravotníckemu pracovníkovi, ktorý po získaní požadovanej odbornej spôsobilosti začne vykonávať iné zdravotnícke povolanie v rozsahu svojho vzdelania, zvýšila základná zložka mzdy o daný počet rokov, ktoré odpracoval, aj keď v inom zdravotníckom povolaní, aj v zariadení sociálnych služieb a v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately.


Základná zložka mzdy sa má zvýšiť aj za čas, keď zdravotnícky pracovník zamestnaný v zariadení sociálnych služieb a v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately bol na materskej dovolenke alebo rodičovskej dovolenke.


Súčasťou novej legislatívy je aj zmena započítavania odpracovaných rokov zdravotníckeho povolania na účely základnej zložky mzdy zdravotníckeho pracovníka aj pre ženy, ktoré ostali na materskej dovolenke s tretím a ďalším dieťaťom. Podľa predkladateľov môže mať táto zmena potenciál prilákať matky, ktoré zvažujú návrat do svojho povolania.

Domov
Zdieľať
Diskusia