Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Martin Adam Pavlík
2. septembra 2023, 16:53
Čas čítania 0:30

Rus v Nemecku zhodil z mosta malého chlapca. Prekážalo mu, že rozpráva ukrajinsky

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené
Rus v Nemecku zhodil z mosta malého chlapca. Prekážalo mu, že rozpráva ukrajinsky
Zdroj: Unsplash/Jonas Augustin/voľne na použitie

Ohavný čin sa stal v meste Einbeck v Dolnom Sasku.

Ukrainska Pravda s odvolaním sa na prokuratúru v Göttingene informovala o desivom prípade z Nemecka, kde Rus zhodil z mosta malého chlapca pre jeho národnosť. 

Prípad sa momentálne vyšetruje ako pokus o vraždu 10-ročného chlapca. Agresor údajne zaútočil na skupinu detí večer 26. augusta za to, že hovorili po ukrajinsky v meste Einbeck v Dolnom Sasku.

Neznámy muž vo veku približne 40 až 45 rokov, po ktorom polícia stále pátra, deťom najskôr prikázal hovoriť po rusky a taktiež vravel, že Ukrajina začala vojnu s Ruskom. Podľa nemeckej prokuratúry muž okrem chlapca napadol ešte jedno dievča, ťahal ho za vlasy.

Potom sa zameral na chlapca a prehodil ho cez zábradlie do kanála. Rusky hovoriaci muž po ňom navyše hodil sklenenú fľašu. Malý Ukrajinec našťastie prežil, vyviazol „len“ s poraneniami hlavy a nohy. 

Domov
Zdieľať
Diskusia