Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
16. septembra 2023, 17:33
Čas čítania 0:38

Slovenskí biskupi majú pred voľbami odporúčania pre veriacich: Nevoľte tých, ktorí podporujú registrované partnerstvá a potraty

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vyhlásenie biskupov budú čítať kňazi v katolíckych kostoloch už túto nedeľu.

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) vyzvala v súvislosti s blížiacimi sa parlamentnými voľbami veriacich, aby nepodliehali nezáujmu a pasivite. Odporúča im oboznámiť sa s programom strán a nerozhodovať sa na základe emócií, ale pridŕžať sa evanjeliových hodnôt. Vyhlásenie biskupov budú čítať kňazi už túto nedeľu 17. septembra v katolíckych kostoloch.

„Napriek tomu, že sa medzi ľuďmi rozmohla ľahostajnosť a rezignácia voči celospoločenskému a politickému dianiu, povzbudzujeme vás, aby ste nepodliehali nezáujmu a pasivite, ale rozhodovali ste sa pre zodpovednosť za spoločné dobro a blaho každého občana Slovenskej republiky,“ apelujú biskupi na veriacich.


Kresťania podľa nich nemajú voliť „strany alebo poslancov, ktorí, povedané slovami pápeža Františka, podporujú ‚ideologickú kolonizáciu‘, čiže súhlasia s potratmi, registrovanými partnerstvami, eutanáziou či genderovou ideológiou, alebo šíria dezinformácie, nenávisť a rozdelenie,“ uviedli biskupi.

KBS podotklo, že cirkev nevstupuje do politickej kampane a výber strany či kandidátov je na každom jednotlivcovi. Veriacim však odporúča pozerať na program strán, používať rozum, pridŕžať sa evanjeliových hodnôt a pozerať na dobro každého človeka.

Biskupi
Zdroj: TASR/Michal Svítok
Domov
Zdieľať
Diskusia