Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. októbra 2023, 11:27
Čas čítania 0:36

AKTUÁLNE: Zdravotníctvo dostane balík 316 miliónov eur na dofinancovanie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Zdravotné poisťovne, ktoré na jeho potrebu upozorňovali spolu s nemocnicami a ambulanciami, tento krok privítali.

Do zdravotníctva pôjde v tomto roku 316 miliónov eur navyše. Dofinancovanie potvrdili ministerstvá zdravotníctva aj financií.

Zdravotné poisťovne, ktoré na jeho potrebu upozorňovali spolu s nemocnicami a ambulanciami, tento krok privítali.

 
K dofinancovaniu podľa zdravotných poisťovní dôjde cez zvýšenie platby za poistenca štátu, ktorá sa zvýšila na 4,5 percenta. Peniaze dostanú v štyroch splátkach. Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) aj súkromná Union zdravotná poisťovňa potvrdili, že prvú splátku im vyplatili v septembri.

„Ďalšie splátky v rámci dofinancovania poisťovne dostanú v mesiacoch október až december 2023,“ ozrejmila hovorkyňa VšZP Eva Peterová.


Dôvodom dofinancovania bol podľa Union ZP nedostatok financií v systéme verejného zdravotného poistenia. Peniaze chce použiť na pokrytie straty. Do nej sa podľa svojho stanoviska dostala tým, že rešpektovala požiadavky programového rozpočtu a poskytla poskytovateľom zdravotnej starostlivosti objem prostriedkov, ktorý nemala krytý doterajším rozpočtom. Na nedostatočný rozpočet upozorňovala aj VšZP. Vďaka dofinancovaniu je podľa nej zabezpečená dostupnosť zdravotnej starostlivosti s adekvátnou úrovňou finančných prostriedkov.

Domov
Zdieľať
Diskusia