Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
8. októbra 2023, 9:51
Čas čítania 0:33

Zemetrasenie v Afganistane: Hovorca Talibanu hlási najmenej 2000 obetí

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Zemetrasenie spôsobilo tisícky úmrtí a stovky civilistov zostalo zasypaných pod troskami.

Počet obetí sobotňajšej série zemetrasení na západe Afganistanu sa zvýšil na najmenej 2000. V nedeľu to oznámil hovorca vládnuceho hnutia Taliban. Afganské úrady predtým informovali o najmenej 1000 obetiach.

Hovorca afganského ministerstva pre informácie a kultúru uviedol, že počet obetí zemetrasenia v provincii Herát je vyšší, než bol pôvodne hlásený. Počet zranených je podľa jeho slov takisto vysoký. Hovorca dodal, že približne šesť obcí bolo zničených a stovky civilistov zostali zasypané pod troskami.

Zemetrasenie so silou 6,3 zasiahlo v sobotu približne o 11.00 h miestneho času (8.30 h SELČ) oblasť v okolí mesta Herát na západe Afganistanu. Nasledovalo osem dotrasov. Úrady v sobotu hlásili viac než 120 mŕtvych a približne 1000 zranených. Dodali však, že očakávajú nárast počtu obetí.


Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uviedla, že v 12 obciach v provincii Herát bolo úplne alebo čiastočne zničených viac než 600 domov.

Domov
Zdieľať
Diskusia