Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Eduard Starkbauer
11. októbra 2023, 15:35
Čas čítania 0:52

Zákerné ploštice tento rok vo veľkom úradujú aj na Slovensku. V tomto meste na juhu krajiny už museli vyčistiť 200 bytov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Zbaviť sa ploštíc trvá podľa špecialistu približne dva mesiace.

Zvýšený výskyt ploštíc netrápi len obyvateľov Paríža. Parazitický hmyz živiaci sa ľudskou krvou však predstavuje veľký problém aj na Slovensku. Podľa portálu MY Levice už tento rok v Leviciach dezinsekčná spoločnosť DeArt zasahovala vo viac ako 200 bytoch.

O objednávky vraj nemajú núdzu ani partnerské firmy v Bratislave, Nitre, Trnave či na východe krajiny. Ploštice zaznamenali aj vo vyhodených váľandách vo Svidníku, pre ktoré museli vykonať dezinsekciu stojísk, vozidiel aj zberného dvora.

Bez jedla prežijú až rok

Podľa majiteľa dezinsekčnej firmy DeArt Richarda Kuropku súvisí výskyt ploštíc predovšetkým s pohybom ľudí. „Najviac robíme v bytoch montážnikov, ktorí bývajú po ubytovniach. Ďalej v bytoch, kde mali nájomníkov. Plošticu vám však môže nevedomky priniesť aj návšteva, alebo si ju vy donesiete z návštevy,“ približuje. Na Slovensku sa podľa neho ploštice vyskytujú vo zvýšenej miere najmä počas posledných siedmich rokov. 

Zbaviť sa ploštíc trvá približne dva mesiace, keďže ploštice začínajú miznúť až po druhom či treťom postreku. Žiadny postrek však vraj nezničí nakladené vajíčka, z ktorých sa môžu vyliahnuť ďalšie ploštice.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Ľuďom, ktorí si v byte nájdu ploštice, šéf dezinsekčnej firmy radí neumývať podlahu a na noc neopúšťať byt. Ploštice vyliezajú najmä v noci, aby sa nepozorovane nakŕmili ľudskou krvou, a tak by v prípade prázdneho bytu iba v úkryte čakali na nového hostiteľa. Bez jedla pritom dokážu prežiť až rok.

plostica
Zdroj: Wikimedia Commons
Domov
Zdieľať
Diskusia