Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
13. októbra 2023, 7:20
Čas čítania 0:48

Beňovej a ďalším poslancom pozastavia členstvo v Strane európskych socialistov. Je to nevyhnutné, tvrdí šéfka

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Podľa šéfky druhej najväčšej politickej skupiny v europarlamente frakcia S&D na budúci týždeň pozastaví členstvo aj trom slovenským europoslancom za Smer-SD. Členmi slovenskej delegácie v S&D sú Monika Beňová, Robert Hajšel a Katarína Roth Neveďalová.

Šéfka politickej skupiny socialistov a demokratov v Európskom parlamente Iratxe Garcíová Pérezová tvrdí, že pozastavenie členstva slovenských politických strán Smer-SD a Hlas-SD v Strane európskych socialistov je nevyhnutný krok. 


Podľa šéfky druhej najväčšej politickej skupiny v europarlamente frakcia S&D na budúci týždeň pozastaví členstvo trom slovenským europoslancom za Smer-SD. Členmi slovenskej delegácie v S&D sú Monika Beňová, Robert Hajšel a Katarína Roth Neveďalová.


„Ako podpredsedníčka PES som podporila toto rozhodnutie. Je to nevyhnutný krok. Ako predsedníčka skupiny socialistov v Európskom parlamente sa na budúci týždeň budem venovať situácii slovenských europoslancov v našej skupine,“ uviedla Garcíová Pérezová na sociálnej sieti.


Skupina socialistov a demokratov v EP v správe pre médiá oznámila, že víta a podporuje jednomyseľné rozhodnutie predsedníctva Strany európskych socialistov (PES) pozastaviť členstvo slovenským stranám Smer-SD a Hlas-SD.


„Tento krok je reakciou na vytvorenie koaličnej vlády na Slovensku s krajne pravicovou Slovenskou národnou stranou. Memorandum o porozumení podpísané všetkými tromi stranami nie je v súlade s pokrokovými hodnotami a princípmi európskej rodiny socialistov a sociálnych demokratov. Nedávne verejné komentáre a stanoviská lídrov strán Smer a Hlas na tému ruskej vojny proti Ukrajine, migrácie, právneho štátu a LGTBIQ komunity vyvolali vážne obavy a nemajú miesto v progresívnej rodine,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení skupiny S&D.

Fico
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia