Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
27. októbra 2023, 13:39
Čas čítania 0:23

AKTUÁLNE: V korupčnej kauze obžalovali exšéfa SIS Pčolinského

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Úrad špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na exšéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského v korupčnej kauze.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na exšéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského v korupčnej kauze. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR a ÚŠP Zuzana Drobová.


Hovorkyňa priblížila, že okrem zločinu prijímania úplatku sa podaná obžaloba týka aj zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Prokurátor podal obžalobu v piatok.


Pôvodné obvinenie v prípade zrušila Generálna prokuratúra SR, neskôr odmietli podanú obžalobu súdy. Skutok sa týka prijatia úplatku od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára. Konkurznému právnikovi súd schválil dohodu o vine a treste. 

Domov
Zdieľať
Diskusia