Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
29. novembra 2023, 6:43
Čas čítania 0:30

Zásoby sú čoraz tenšie. Táto krvná skupina je na Slovensku nedostatkovým tovarom

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Darcovia sa môžu prihlásiť aj online alebo pomocou mobilnej aplikácie.

Zásoby krvnej skupiny B s negatívnym Rh faktorom sú hraničné. Národná transfúzna služba SR o tom informuje na sociálnej sieti. Darcom pripomína, že pred odberom je potrebná správna príprava.

„Príďte dostatočne hydratovaní, už 24 hodín pred odberom zvýšte príjem tekutín, najedení, vhodné sú sacharidové jedlá s nízkym obsahom tuku, a oddýchnutí, doprajte si aspoň osem hodín spánku a v deň pred odberom i po ňom sa vyhnite zvýšenej fyzickej záťaži,“ uviedla.

Darcom krvi sa môže stať každý, kto má 18 až 60 rokov, minimálne 50 kilogramov a spĺňa základné zdravotné požiadavky. Muži môžu krv darovať každé tri a ženy každé štyri mesiace. Všetky aktuálne usmernenia k darovaniu krvi sa nachádzajú na webovej stránke www.ntssr.sk. Objednať sa na odber možno aj on-line na webe či prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Domov
Zdieľať
Diskusia