Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
29. novembra 2023, 8:40
Čas čítania 0:58

Vláda plánuje podať jednorazovú pomoc. Dve obce si rozdelia 275-tisíc eur

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vláda sa chce návrhom zaoberať v stredu 29. novembra.

Obyvatelia obcí Blatné Revištia a Svätuš, zasiahnutí letnou veternou kalamitou so silným dažďom a krupobitím, by mali od štátu dostať jednorazovú pomoc. Prerozdeliť by si mali 275 390 eur. Návrhom ministerstva vnútra sa bude v stredu zaoberať vláda.

Ministri budú rokovať o zmene financovania cirkevných a súkromných zariadení poradenstva a prevencie. Z predloženého materiálu vyplýva, že by po novom mali byť financované zo štátneho rozpočtu.

Envirorezort predložil na zasadnutie novelu súvisiacu s envirozáťažami. Podľa návrhu by mal byť envirofond povinný vrátiť vlastníkovi nehnuteľnosti, na ktorej sanovali envirozáťaž, ním uhradené financie. Urobiť by tak mal do 1. marca 2024. Zároveň by mali zaniknúť pohľadávky štátu vzniknuté v súvislosti so sanáciou nehnuteľností.

Vláda sa bude zaoberať aj protidrogovou politikou

Vládny kabinet by sa mal v stredu zaoberať aj zmenou členov v Rade vlády SR pre protidrogovú politiku. Predsedníčkou by sa podľa predloženého materiálu mala stať ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková. Podpredsedami by mali byť minister školstva Tomáš Drucker a minister spravodlivosti Boris Susko.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Úrad vlády SR chce zároveň využiť 622 605 eur z kapitálových výdavkov, ktoré nevyčerpal v predchádzajúcich dvoch rokoch, na nové ciele. Presunúť nevyčerpané kapitálové výdavky vo výške vyše jedného milióna eur chce aj ministerstvo zahraničných vecí.

Vláda bude rokovať aj o Stratégii rezortného vzdelávania na roky 2024 – 2030. V nej vytýčil rezort práce základný rámec a ciele, ktoré je potrebné naplniť prijatím opatrení v oblasti vzdelávania odborných zamestnancov ministerstva. Cieľom je koncentrovať sa najmä na rozvíjanie a skvalitnenie vzdelávania aj na zriadenie rezortnej vzdelávacej inštitúcie.

Domov
Zdieľať
Diskusia