Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
30. novembra 2023, 15:30
Čas čítania 0:26

V Rusku pritvrdili v boji proti LGBT+ ľuďom. Najvyšší súd hnutie označil za extrémistické

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Návrh podal ruský minister spravodlivosti.

Najvyšší súd v Rusku vyhovel ministerstvu spravodlivosti a medzinárodné hnutie LGBT+ označil za extrémistickú organizáciu. V praxi to znamená, že všetky jej aktivity budú považované za nebezpečné a okamžite začína platiť zákaz hnutia, informuje portál Mediazona.

Rozhodnutie padlo v súkromí za zatvorenými dverami a zúčastnili sa na ňom iba zástupcovia ministerstva spravodlivosti, ktorí si svoju tvár zakryli lekárskymi rúškami. Do miestnosti nepustili ani novinárov. Tí na vyhlásenie museli čakať v špeciálnej miestnosti. 

Návrhu ministerstva spravodlivosti v minulosti predchádzali zákony proti LGBT+ ľuďom. Zákon o zákaze propagácie LGBT+ sa z detí rozšíril aj na dospelých. Druhým z týchto zákonov je zákaz zmeny rodového znaku v dokumentoch a lekárskych zásahov súvisiacich so zmenou pohlavia. 

Domov
Zdieľať
Diskusia