Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
30. novembra 2023, 20:50
Čas čítania 0:29

K Zemi sa blíži veľká geomagnetická búrka. V jej dôsledku sa na Slovensku možno objaví polárna žiara

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Búrka môže spôsobiť zhoršenie signálu a GPS.

K Zemi sa v dôsledku erupcie na Slnku blíži veľká geomagnetická búrka. Jej vplyv na planéte pocítime na prelome novembra a decembra. Pocítiť ju môžeme najmä pri rádiovom signáli a GPS, informuje český portál Novinky.cz s odkazom na meteorologické zahraničné weby. 

Slnečná búrka súvisí so škvrnami, ktoré nedávno spozorovali na Slnku. Spozorované škvrny majú na šírku viac ako 190-tisíc kilometrov, čo je pätnásťkrát viac, ako je priemer planéty Zem. Podľa portálu The Economic Times bude búrka trvať až 15 hodín. Najväčší dosah pocítime už 1. decembra.

Na Slovensku sa možno objaví polárna žiara

Okrem výpadkov signálu slnečné erupcie prinesú aj polárnu žiaru. Portál iMeteo informuje, že polárnu žiaru budeme môcť pozorovať aj na Slovensku. Je veľká šanca, že sa objaví počas piatkovej a sobotňajšej noci. 

Domov
Zdieľať
Diskusia