Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
8. decembra 2023, 6:37
Čas čítania 1:01

Muž pri Rožňave zakopal svoju 70-ročnú mamu. Našiel si za ňu dvojníčku, nekalý trik mu však nevyšiel

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Za svoju zosnulú mamu údajne preberal dôchodok takmer jeden rok.

Polícia vyšetruje prípad 52-ročného muža z obce Rožňavské Bystré v okrese Rožňava, ktorý vyberal dôchodok za svoju mŕtvu matku. Telo 70-ročnej ženy bolo objavené zakopané v pivnici domu jej syna, polícia ho obvinila z podvodu i hanobenia mŕtveho, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.


K informáciám o prípade sa polícia údajne dostala vďaka pracovníkom rožňavskej pošty, kam 52-ročný muž prišiel v pondelok 4. decembra vybrať dôchodok svojej matky, ktorá však pravdepodobne vlani v decembri zomrela.

„Muž so sebou na poštu zobral doposiaľ nestotožnenú osobu, ktorá sa na matku mala vekovo aj vzhľadovo podobať. Všímavým pracovníkom pošty sa však výzor mužovej spoločníčky, aj napriek rôznym výhovorkám, nezhodoval s predloženými dokladmi, a tak zalarmovali políciu,“ priblížila Ivanová.


Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania muž takto niekoľkokrát vybral dôchodok svojej matky a peniaze použil na vlastnú potrebu. Polícia ho preto obvinila z prečinu podvodu a začala zisťovať, čo sa stalo s jeho 70-ročnou matkou.

Telo mamy zakopal

„Počas domovej prehliadky v dome 52-ročného muža boli vo výkopovej jame v pivnici nájdené zahrabané ostatky tela bez známok života ženského pohlavia. Ostatky boli prevezené na súdnu pitvu, ktorá potvrdila, že patria 70-ročnej žene,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa. Ako dodala, na základe výsledkov pitvy a ďalších dôkazov bol muž obvinený aj z prečinu hanobenia mŕtveho.


„Získaná dôkazná situácia potvrdila, že muž s telom svojej matky po jej úmrtí nakladal v rozpore so všeobecnými zásadami morálky a všeobecne vyžadovanou úctou k telu zosnulej osoby a tiež v rozpore so zákonom o pohrebníctve,“ vysvetlila Ivanová s tým, že vyšetrovanie prípadu naďalej pokračuje.

Domov
Zdieľať
Diskusia