Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent TASR
9. decembra 2023, 15:30
Čas čítania 0:58

Bratislavský kraj avizuje veľké zmeny a rušenie spojov. Novinka začne platiť o pár hodín

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

K zmenám príde v rámci železničnej dopravy i regionálnej autobusovej dopravy.

V súvislosti s celoštátnymi zmenami cestovných poriadkov príde od nedele aj k zmenám v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). K zmenám príde v rámci železničnej dopravy i regionálnej autobusovej dopravy. IDS BK o tom informuje na svojom webe.

„Novému vlakovému grafikonu budú prispôsobené vybrané spoje regionálneho autobusového dopravcu, ale aj niektoré spoje mestskej hromadnej dopravy. V rámci IDS BK privítame aj nového vlakového dopravcu,“ konštatuje IDS BK s tým, že zmeny prinášajú priaznivejšie intervaly na nosných regionálnych linkách i zavádzajú nové zastávky.

V rámci železničnej dopravy nastanú veľké zmeny na linkách S8, S20, S70 a R70, pribudne aj nový dopravca. Na linke S8 príde napríklad k posilneniu prevádzky či predĺženiu vybraných vlakov do ŽST Bratislava-Nové Mesto. Na linkách S20, S70 a R70 dôjde ku komplexnej zmene grafikonu. Vlaky S20 budú predĺžené po Kúty, zmena na linkách S70 a R70 súvisí s novým dopravcom, ktorý bude súčasťou systému v úseku Bratislava – Kvetoslavov. Príde k navýšeniu počtu vlakov i skráteniu intervalu medzi nimi.

K drobným časovým posunom príde na linkách S50, S55, S60, S65, R20, R50 a R60.

V rámci regionálnej autobusovej dopravy príde napríklad k skráteniu intervalov na nosných linkách či zavedeniu 15-minútového intervalu medzi Bratislavou a Stupavou doobeda medzi rannou a poobednou prepravnou špičkou pracovných dní. Zavádza sa viacero nových zastávok, ale rušia sa aj dve linky. Zmeny v doprave sa týkajú regiónu Malacky, Pezinok, Senec a Šamorín.

Bližšie informácie o konkrétnych zmenách nájdu cestujúci na webovej stránke www.idsbk.sk.

Domov
Zdieľať
Diskusia