Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent
16. decembra 2023, 12:27
Čas čítania 0:42

Vlak do Košíc zrazil muža. Meškanie sa predĺžilo na vyše 5 hodín

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

​Muža zrazil vlak Intercity, ktorý smeroval z Viedne do Košíc.

Na slovenských koľajniciach došlo k ďalšej tragédii. ​Vlak Intercity v piatok večer zachytil muža, ktorý sa postavil na koľajnice a otočil sa chrbtom k prichádzajúcemu vlaku. Incident sa odohral na železničnom nástupišti v obci Vítkovce v okrese Spišská Nová Ves, informuje portál noviny.sk.

Mužovi už nevedeli pomôcť

Na miesto okamžite vyrazili hasiči aj záchranári, no bolo už neskoro. Muž zrážku s vlakom neprežil. „Boli sme vyslaní k osobe, ktorá bola zakliesnená pod vlakom. Keď sme prišli na miesto, zistili sme, že osoba nie je zakliesnená pod vlakom, ale nachádza sa v prednej časti vlaku,“ informoval Ľubomír Karkula, veliteľ zásahu HaZZ SNV. 

Polícii sa vďaka pomoci miestneho obyvateľa podarilo odhaliť totožnosť obete. „43-ročný muž utrpel pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom. U rušňovodiča bola vykonaná dychová skúška, výsledok bol negatívny. Bližšie okolnosti polícia vyšetruje. V danej veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ Košice.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

Hovorca ZSSK Dominik Drevický informoval, že vlak dostal po jednej hodine ráno od polície súhlas na odchod do cieľovej stanice v Košiciach. „Celkové meškanie vlaku bolo cca 320 minút,“ dodal.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: TASR/KR PZ v Bratislave
Domov
Zdieľať
Diskusia