Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. decembra 2023, 8:26
Čas čítania 0:45

Pozor, aby ťa s vianočným stromčekom nezastavili policajti. Slovákov upozorňujú na špecifické pravidlá

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Informovali o tom z Prezídia Policajného zboru.

Pri preprave vianočného stromčeka na streche, v kufri alebo na prívesnom vozíku je potrebné dodržiavať dopravné predpisy a pravidlá. Informovali o tom z Prezídia Policajného zboru (PPZ) s tým, že predpisy a pravidlá vyplývajú zo zákona o cestnej premávke.

Vianočný stromček musí byť na vozidle riadne umiestnený, rozložený a upevnený. Nemal by ohrozovať bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a neznečisťovať ani nepoškodzovať cestu či jej okolie. Policajti tiež upozornili, že stromček nesmie zakrývať svetlomety a svietidlá vozidla, odrazové sklá, tabuľku s evidenčným číslom ani vyznačenie najvyššej povolenej rýchlosti.

Musí byť poriadne upevnený

Upevnený musí byť tak, aby sa pri zmene rýchlosti jazdy či smeru jazdy nezošmykol, neprevrátil, nespadol alebo inak voľne nepohyboval. V prípade, ak vianočný stromček prečnieva vozidlo vpredu alebo vzadu o viac ako 40 centimetrov alebo prečnieva vozidlo do strany, musí byť podľa slov policajtov prečnievajúci koniec označený reflexným prvkom s červenými a bielymi pruhmi.

26. februára 2024, 16:30 Čas čítania 18:31 Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé

„Vodičov motorových vozidiel upozorňujeme, aby prispôsobili svoju jazdu s naloženým nákladom, vianočným stromčekom, vlastnostiam a povahe vozovky a vozidlo viedli pozorne a opatrne,“ zdôraznili. Vodiči by sa mali pred jazdou uistiť, že je stromček bezpečne upevnený, aby sa nemohol počas jazdy uvoľniť a vypadnúť.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Pavol Zachar
Domov
Zdieľať
Diskusia