Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
18. decembra 2023, 17:29
Čas čítania 0:48

Policajti spúšťajú obrovské akcie na Slovákov. Na toto si treba počas sviatkov dávať veľký pozor

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru (PZ) Roman Hájek.

Polícia pripravila počas vianočných sviatkov i silvestrovských osláv viacero opatrení. Do posilnených kontrol budú zapojení dopravní i poriadkoví policajti. Dohliadať budú na bezpečnosť na cestách i v uliciach miest. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru (PZ) Roman Hájek.

Počas dopravných kontrol na celom území Slovenska sa zamerajú najmä na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky, obzvlášť tých, ktorých porušovanie je najčastejšími príčinami vzniku dopravných nehôd. V tejto súvislosti opätovne vyzýva vodičov, aby boli opatrní a jazdili bezpečne.

„Sviatočný čas je často spojený s rôznymi oslavami, a preto je dôležité, aby ste boli obozretní a nijako nepodceňovali riziká spojené so šoférovaním pod vplyvom alkoholu,“ zdôrazňuje Hájek. Odporúča využívať verejnú dopravu alebo obdobné dopravné služby.
Počas silvestrovských osláv a vítaní Nového roka budú posilnené policajné hliadky v uliciach miest, aby dohliadali na verejný poriadok. Verejnosť by však nemala zabúdať na viacero bezpečnostných opatrení.

Pyrotechnika nie je všade povolená

Apeluje napríklad na zodpovednosť pri manipulácii s pyrotechnikou. Zároveň však pripomína, že jej používanie nie je všade povolené. Legislatívne je regulované všeobecne záväznými nariadeniami miest a obcí. Zabúdať netreba ani na to, že nebezpečné môže byť aj používanie ohňostrojov.

V prípade, ak budú občania svedkami alebo obeťou akýchkoľvek nebezpečných situácií, mali by sa okamžite obrátiť na políciu.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: FB/Polícia SR – Banskobystrický kraj
Domov
Zdieľať
Diskusia