Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
25. decembra 2023, 7:41
Čas čítania 0:36

Postavia 40 nových rodinných domov za 900-tisíc eur. V obci pri Bratislave môžeš bývať v novom už čoskoro

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

S výstavbou chcú začať už v roku 2025, trvať by mala dva roky.

V obci Sekule v okrese Senica plánujú postaviť 40 rodinných domov aj s parkovacími miestami. Vyplýva to zo zámeru s názvom IBV Sekule – 2. etapa, ktorý investor Sekulská pozemková spoločnosť predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Predpokladané investičné náklady na realizáciu stavby sa odhadujú v obidvoch navrhovaných variantoch na približne 900-tisíc eur. Územie výstavby sa má nachádzať na okraji obce a je v súčasnosti nevyužívané.

„Účelom stavby rodinných domov je vybudovanie objektov na trvalé bývanie s príslušnými prípojkami sietí a so spevnenými plochami,“ uviedol investor v zámere. Priblížil, že sa uvažuje o samostatných objektoch jednopodlažných, maximálne dvojpodlažných, respektíve s obytným podkrovím. Predpokladá 160 obyvateľov. Odhadovaný začiatok výstavby je v roku 2025, výstavba by mala trvať dva roky.


Pre prvú etapu stavby IBV Sekule – 33 RD bolo v novembri minulého roka vydané obcou Sekule právoplatné rozhodnutie o umiestnení stavby. „V súčasnosti sa predpokladá, že rodinné domy budú povoľované a realizované individuálne,“ ozrejmil navrhovateľ.

Domov
Zdieľať
Diskusia