Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent TASR
27. decembra 2023, 13:56
Čas čítania 1:12

Slovenskí vedci skúmali, čo pomáha proti obezite. Zistili, že tieto rastliny a potraviny zaberajú pri chudnutí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovenská poľnohospodárska univerzita ukončila projekt zameraný na výskum obezity. Zistili, ktoré rastliny pomáhajú pri jej prevencii.

Päťročný projekt, na ktorom sa univerzita podieľala ako jeden z piatich partnerov, bol spolufinancovaný zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja, informovala hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová. Jeho hlavným koordinátorom bolo Biomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied v Bratislave.

Výskumníci univerzity a Výskumného centra AgroBioTech SPU riešili odbornú aktivitu Rastlinné zdroje v prevencii a intervencii obezity. V rámci nej sa zamerali na tri témy. V prvej skúmali prírodné zdroje látok s potenciálnym účinkom proti obezite. „Na prevenciu obezity sú vhodné liečivé rastliny s obsahom chlorofylu a horké látky podporujúce trávenie. Patria k nim púpava lekárska, pŕhľava dvojdomá, žerucha siata, artičoka kardová, čakanka šalátová a ďalšie,“ povedala vedeckovýskumná pracovníčka projektu na SPU Marta Habánová.

Odporúčajú liečivé rastliny

Pri podpornej liečbe obezity odborníci odporúčajú liečivé rastliny, ktoré obsahujú slizy a pôsobia laxatívne. Patria k nim krušina jelšová, ibiš lekársky, slez maurský či ľan siaty, ďalej rastliny s močopudným účinkom, napríklad baza čierna, breza previsnutá, praslička roľná a iné. Vhodné sú aj rastliny na podporu a urýchlenie látkovej premeny, napríklad pŕhľava dvojdomá, púpava lekárska, všehojovec štetinatý, ako aj liečivé rastliny na tlmenie chuti na jedlo – chaluha bublinatá a červené riasy.

Vplyv pravidelnej konzumácie rastlinných zdrojov

Ďalšou úlohou výskumníkov SPU bolo overiť vplyv pravidelnej konzumácie rastlinných zdrojov s vysokým obsahom bioaktívnych látok na reguláciu hmotnosti, lipidového profilu a ďalších parametrov zdravia u obéznych ľudí. Do štúdie vybrali stopercentnú čučoriedkovú šťavu bez chemických látok, sladidiel a konzervantov, ako aj čučoriedkovú vlákninu. Klinické štúdie sa realizovali v Špecializovanej nemocnici sv. Svorada Zobor v Nitre na vzorke nadhmotných a obéznych žien.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Výskumníci overovali účinnosť pravidelnej konzumácie stopercentnej čučoriedkovej prírodnej šťavy a vlákniny na vybrané antropometrické a biochemické parametre. „Došlo k pozitívnym zmenám niektorých sledovaných parametrov, ako je celkový cholesterol, triacylglyceroly a glukóza v krvi,“ potvrdila Habánová. V rámci tretej témy odborníci hodnotili genetické predispozície obezity a pôsobenie fytoprotektívnych látok na metabolizmus tukov.

Domov
Zdieľať
Diskusia