Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent
5. januára 2024, 20:36
Čas čítania 0:27

Jeden z najväčších výrobcov liehovín v Európe končí. Alkohol dodáva aj na Slovensko

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Dôvodom je zlá finančná situácia spoločnosti.

Známy nemecký výrobca liehovín Altenburger Destillerie, ktorý svoje produkty predáva aj na Slovensku, vyhlásil bankrot. Upozornili na to Hospodárske noviny s odkazom na portál Mdr.de.

Advokát Rolf Rombach, ktorý je zároveň správcom konkurznej podstaty, uviedol, že príčinou bankrotu je celková ekonomická situácia, rastúce náklady na energie a pretrvávajúci inflačný tlak.

Vyše 120 produktov

Firma už na trhu pôsobí dlhých 75 rokov. Spoločnosť svoje produkty distribuuje po celom svete. Predáva ich vo viac ako 20 krajinách, ako sú napríklad Česko, Taliansko, Izrael a aj Slovensko.

Ide tak o jedného z najväčších výrobcov liehovín v Európe. Ponúka vyše 120 produktov, predovšetkým ide o gin, smotanové likéry či alkohol s korenistou chuťou, vyrobený z ovocia alebo obilnín. 

Spoločnosť Altenburger Destillerie vyhlásila bankrot.
Spoločnosť Altenburger Destillerie vyhlásila bankrot. Zdroj: Altenburger Destillerie
Domov
Zdieľať
Diskusia