Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
1. februára 2024, 21:20
Čas čítania 0:38

Okolo Zeme preletí asteroid veľký ako mrakodrap. NASA zverejnila detaily

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Asteroid 2008 OS7 je približne taký veľký ako Empire State Building v New Yorku či Willis Tower v Chicagu.

Asteroid veľký ako mrakodrap v piatok preletí vo vzdialenosti asi 2,7 milióna kilometrov od Zeme. Kolízia však nehrozí, vyplýva z údajov amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA).


Centrum pre štúdium objektov v blízkosti Zeme agentúry NASA odhaduje, že asteroid 2008 OS7 má priemer 210 až 480 metrov. Svojou veľkosťou sa blíži k mrakodrapom, akými sú Empire State Building v New Yorku či Willis Tower v Chicagu.


Asteroid objavili astronómovia v roku 2008. K Zemi sa najbližšie vráti až v roku 2032, no vtedy to bude vo vzdialenosti 72 miliónov kilometrov, vypočítala NASA.


Vzdialenosť, v ktorej sa asteroid v piatok priblíži k Zemi, predstavuje približne sedemnásobok vzdialenosti medzi Zemou a Mesiacom.


Nejde o jediné vesmírne teleso, ktoré tento týždeň preletí v bezpečnej vzdialenosti okolo Zeme. Tri menšie asteroidy sa k našej planéte neškodne priblížia v piatok a ďalšie dva v sobotu. Ďalší asteroid, asi o polovicu menší ako 2008 OS7, preletí okolo Zeme v nedeľu vo vzdialenosti 7,3 milióna kilometrov.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Pixabay
Domov
Zdieľať
Diskusia