Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. februára 2024, 13:13
Čas čítania 1:03

Bratislava zarobila na chodníkovej novele tisíce. Parkovanie je problematickejšie na týchto úsekoch

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Policajti kasírovali pokuty za parkovanie.

Mestskí policajti v Bratislave od začiatku tzv. chodníkovej novely riešili 2838 prípadov parkovania na chodníkoch. Na blokových pokutách vybrali celkovo 33 550 eur.


„Zároveň sme za tento priestupok udelili pokutu formou objektívnej zodpovednosti v 6542 prípadoch. Z tohto počtu je už viac ako polovica príkazov uhradená,“ ozrejmil vedúci oddelenia komunikácie mestskej polície (MsP) Peter Borko.

Podotkol, že v prípade využitia objektívnej zodpovednosti je pokuta vo výške 78 eur pevne stanovená zákonom. Ak ju majiteľ auta uhradí do dvoch týždňov, tak postačuje zaplatiť 52 eur a pokuta sa považuje za uhradenú.


„Státie na chodníkoch sme v prvých dvoch týždňoch platnosti nového zákona riešili vo väčšine prípadov napomínaním, viedli sme informačnú kampaň, kde sme upozorňovali vodičov na platnosť nového zákona,“ priblížil hovorca.

Dodal, že táto štatistika nezahŕňa zóny bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS), keďže v týchto oblastiach je akékoľvek státie mimo vyznačených boxov priestupkom.

Vzdialenosť je pre vodičov dôležitá

Mestskí policajti vnímajú oblasti v meste, kde nie je jednoduché nájsť regulárne miesto na parkovanie vozidla. „Ľudia, aj keď riskujú pokutu, parkujú na chodníkoch blízko svojich domov a nevyužívajú parkovacie plochy, ktoré bývajú vo väčších vzdialenostiach,“ doplnil hovorca.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Za problematický polícia považuje aj úsek pri nemocnici na Limbovej ulici. „Medzi ulice, kde dochádza často k porušovaniu zákazu parkovania na chodníkoch, môžeme radiť aj ulicu Mlynské nivy alebo Mierovú ulicu,“ podotkol.


Zákaz parkovania na chodníkoch platí od 1. októbra minulého roka celoplošne. Výnimkou sú len úseky, na ktorých to umožní príslušné dopravné značenie alebo dopravné zariadenie. Parkovať na chodníkoch môžu aj naďalej bicykle, kolobežky (aj s pomocným motorčekom) a motocykle, pri ktorých ostane súvislá voľná šírka chodníka najmenej 1,5 metra.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Dano Veselský
Domov
Zdieľať
Diskusia